Keresés

Részletes keresés

MGperY Creative Commons License 1999.08.18 0 0 38
és ebből mijen anya lesz:
köröm cipős,
kamparit iszogató,
átlag 26 éves lány.

sem az öltözködési kultúra, sem a önmérgezési szokások, sem az életkor nem befolyásolja az anyai minőséget.

szándékos provokáció, mindazonáltal a patás cipős lányok a legritkább esetben szívnak füvet, inkább szintetikus cuccokkal élnek.

nori Creative Commons License 1999.08.18 0 0 37
Hát ez csalódás! Míg a lányos apák betegre dicsekszik magukat a szülői szerepükkel, a nők hülyeségeket beszélnek. A lányom ugyan nem szívott füvet, de minden egyéb galádságot elkövetett, de jó mami lesz, az biztos.
Mi nők, általában lágyabbak vagyunk a gyerekeinkkel, mérgelődünk, ha párunk szerintünk feleslegesen szekírozza imádott csemetéinket, de nem egyszer bebizonyosodott, nem árt, ha párunk ki tudja mondani, eddig és ne tovább.
KoporShow Creative Commons License 1999.08.18 0 0 36
Ha kimulatja magat fiatalkoraban, talan kesobb nem lesz hianyerzete es igy jobban tud a gyerekeire koncentralni.
Redy Creative Commons License 1998.06.05 0 0 35
Reggel,
Sajnos én már láttam az ilyen párok mellett azokat az eltorzult gyerekeket. Minden rájuk van aggatva, amin jól látszik, hogy őket mennyire elkényeztetik a szüleik. Persze mindennel, csak odafigyeléssel, szeretettel nem. Szerintem szörnyen néz ki ha a gyerekből kicsinyített felnőttet csinálnak.(gondolok itt a legdivatosabb ruhák kicsinyített változataira!)
Az optimizmusodat pedig tartsd meg, jó is az.
Én is csak így birom ki. szép az élet, és úgy is a jók vannak többen!
Redy
Reggel Creative Commons License 1998.06.03 0 0 34
Redy,
valamilyen oknál fogva erősen torzul a világ.
Egyre több a susi macis bunkó, oldalukon a szőke bombázóval. Ideális családi háttér. De van egyáltalán ezeknek gyerekük? Mert ilyen családot még nem láttam.
Úgy érzem, ez mostanában igen divatos dolog ez a felállás, de majd kiforrja magát idővel. Hiszem, hogy ez a feltűnő réteg erős kisebbség, és a többségnek normális értékrendje van, ami majd tisztít.
(Egyszer az optimizmusom lesz a vesztem...)
Redy Creative Commons License 1998.06.03 0 0 33
Reggel,
kösz a megértést, biztos neked is fantasztikus apukád van, mert nekem igen. Vele sokkal jobban el tudtam beszélgetni, mint anyuval.Apu mindig úgy kezdte a mondókáját: anyád mondta, hogy mondjam el neked...
A makkoscipős, zizmelegítős, bunkofonos apamintáktól én is undorodom.Sajnálom az ilyenek gyerekeit. Tényleg látszik rajtuk a torzulás.
Redy
Jackie Creative Commons License 1998.06.02 0 0 32
türelmes, vidám, megértő, szeretni tudó, szeretni való, kedves, 'szép', rendes (nem kupis!), nyílt, 'házias' és jól főzzön is !
Reggel Creative Commons License 1998.05.29 0 0 30
Redy,
Nagyon igazad van, az apa is rettentő fontos.
Ugyanakkor nem csak a család, hanem a haveri, baráti kör is erősen meghatározó a viselkedésformánk kialakításában. De az intelligencia kevés. Hatalmas akaraterő is kell saját tulajdonságaink megváltoztatásához, hiába tudjuk mi a rossz, és mi a jó. Egy társ viszont, aki mellettünk áll és szeret, nagyon nagy erőt tud adni.

Sokat szövegelünk arról, hogy egy lány milyen anya lesz, de milyen apa lesz a kigyúrt maffiózó a mobiltelefonjával, fekete mercijével, és susogós macijával?

Reggel.

Redy Creative Commons License 1998.05.26 0 0 29
Szerintem akkor is az anya és az apa látott szerepére épít minden fiatal. Az apát elfelejtettétek pedig nekem nagyon fontos és szép dolgokat tanultam tőle, Anyukám kevés lett volna, egy egész család kellett hozzá. Ha az ember nem kap viselkedésmintákat, akkor is lehet teljes ember, de ehhez a fejében meg kell lennie a dolgok felismeréséhez szükséges intelligenciának. Innen kezdve mindenki csak magát okolhatja: a jót kaphattad otthonról, a rosszat meg kellett volna tanulnod legyőzni.
Redy
Jackie Creative Commons License 1998.05.25 0 0 28
Koala,

Itt jön be a férfi szerepe. És ha a nő is akarja, hogy segítsen ... nem lehet gond, hogy valóban jó anya legyen.

Jackie.

Koala Creative Commons License 1998.05.25 0 0 27
Jackie,

Igazad van nagyon sok nő, akinek rossz volt az anyaminta, vagy valamiért rossz volt a viszonya az anyjával elhatározza, hogy ő aztán teljesen más lesz. Ő jó anya lesz.
De ha ez a nő nem tisztázza először önmaga érzéseit, viszonyát az anyjához, nem "békül meg" az anyjával, és nem fordit rendkívül nagy hangsúlyt az önmegismerésre, önfejlesztésre, akkor ez a nő úgyanolyan "rossz" anya lesz mint az ő anyja volt, legfeljebb más téren követi el a hibákat, de valószínű, ha jól megkaparjuk a felszint kiderül, hogy ugyanazokat a hibákat követi el mint az Ő anyja, csak esetleg más formában.
Nos ehhez rendkivűl nagy belátás kell, esetleg egy szakember /pszichológus/ segítsége. Egy sérült "gyermek" nem lehet"jó" anya. Egyébként nem biztos, hogy amit Ő jónak ítél, mert neki az volt a rossz gyerekkorában, valóban az lesz jó a gyerekének. Minden embernek más az igénye, /legfőképpen a gyerekeknek/.

Jackie Creative Commons License 1998.05.22 0 0 26
Koala,

Nem hiszem, hogy tul konzervativ lennel, mert en is hasonlokeppen gondolom. Talan mindketten azok vagyunk ;-))
Ami ezeket a lanyokat illeti, szerintem egyszercsak beno a fejuk lagya (ahogy mondani szoktak) es "normalis" erkolcsi szokasokat vesznek fel, talan meg jo anya is lehet beloluk...

Jackie.

Jackie Creative Commons License 1998.05.22 0 0 25
Teljes mertekben egyetertek. Viszont lehet masik osszetevoje is a dolognak a szulomintanal : annyira rossz volt a gyerekkori tapasztalat, hogy azert sem lesz a leanyzobol ugyanolyan rossz anya mint a sajatja volt...

Jackie.

Maminti Creative Commons License 1998.05.22 0 0 24
Koala, igen, szóról szóra én is ezt gondolom. Persze egy felnőtt ember, már önmagat tetteiért felelős, és nem "kenheti" azt a szüleire...
Koala Creative Commons License 1998.05.22 0 0 23
Maminti,

legelső sorban azon múlik, hogy egy nőből milyen anya lesz, hogy milyen volt a minta.
Azaz a lányok az anyjuktól tanulnak meg anyák lenni. Nem véletlen az a közmondás, nézd meg az anyját, vedd el a lányát. Ez nem csak a külsőre, egyéb rossz tulajdonságokra vonatkozik, ahogyan sokan gondolják, bár abban is fontos szerepet játszik. De az, hogy a lánynak milyen anyamintája volt, nagyon meghatározó. Mivel gyerekkorunban íródik az úgynevezett "sorskönyv" ami természetesen nem egy teljesen megváltoztathatatlan dolog, de igenis nagyon nagy önismeret, önfejlesztés, és önmagunk megváltoztatásának a igénye elengedhetetlenül fontos ahhoz, hogy ne olyanok legyünk amilyennek neveltek bennünket.

Koala Creative Commons License 1998.05.22 0 0 22
Jackie,

igazad van szerintem, nagyon sok látszik abból, ahogy egy lány a gyerekekhez viszonyul /nem csak mondja/, és igenis abból, hogy mennyire anyáskodik Veled pl. ha beteg vagy.
Szóval vannak kifejezetten anyáskodó tipusu lányok, és igen nagy valószínűséggel ezekből lesznek a gyerekeikkel és férjükkel törödő rendes anyák. De ezek általában nem szivnak füvet 16 évesen sem, nem viselkednek és öltöznek úgy mindtha a világon egyedül csak Ők lennének, másra nincsennek tekintettel. Igen nagy valószínüséggel, ha szülnek is, ezekből a nőkből nem lesz anya, és szerető feleség. Lehet hogy konzervativ vagyok?

bubu Creative Commons License 1998.05.22 0 0 21
Zsolt, szerezd meg a Rollst, nem lesz gond baratnovel ;-)))
zsolt Creative Commons License 1998.05.22 0 0 20
Aha! Bisztos, hogy csak autóval ütnek el? De jó volna!!
bubu Creative Commons License 1998.05.22 0 0 19
Mert ha benn ul a maca, lehetoseget kell neki adni, hogy elgazoljon ;-)))
ha megusztad, a teszt +
zsolt Creative Commons License 1998.05.22 0 0 18
Macs!
Most én érzem hülyének magam.. Lehet, hogy tul sokat ittam? Miért elölröl kell az autot megkerülni? Rollsom meg nincs..
zsolt Creative Commons License 1998.05.22 0 0 17
Ubi!
Ha magyarázni kell, melyik a jó.. akkor minek?
MaCS Creative Commons License 1998.05.22 0 0 16
Sziasztok!
Kicsit off-topic, de valahogy kikívánkozik belőlem: a kocsit a férfi mindig elölről kerüli meg, kivéve a Rolls-Royce-ot.
Bocsi: MaCS
Zölduborka Creative Commons License 1998.05.21 0 0 15
Az ajtotesztet keretik elmagyarazni, ugyanis a baratnom rendszeresen ezt teszi es most nem tudom, hogy ez jo vagy rossz.

Koszonom

Ubi

David Creative Commons License 1998.05.21 0 0 14
Az már önmagában jó pont ha látta a Bronxi Mesét.
néhai Pucros Mackó Creative Commons License 1998.05.21 0 0 13
Még akár bármilyen is lehet. Fiatalság-bolondság. Majd kinövi.

Vagy nem.

Jackie Creative Commons License 1998.05.21 0 0 12
A Niro teszt valóban jó. Csak sajnos a legtöbb lány is ismeri...

Jackie.

max Creative Commons License 1998.05.21 0 0 11
Ismeritek az autó ajtó tesztet? Egy R.DeNiro filmben volt, én többször kipróbáltam és muködik! Beülteted a not, megkerülöd hátulról az autót, és mire oda érsz az ajtódhoz már ki is nyitotta neked. Na ebben van valami!
zsolt Creative Commons License 1998.05.21 0 0 10
Jackie!
Ebben a fejsimogatasban sok igazsag van!!!
Jackie Creative Commons License 1998.05.21 0 0 9
A nagy lósz@rt !!! Abból látszik, hogy jó anya lesz egy lányból ahogy a gyerekekkel viselkedik. Meg ahogy a fejed simogatja, mikor betegen fexel az ágyban...
Szerintem legalábbis...

Jackie.

Maminti Creative Commons License 1998.05.21 0 0 8
Sok múlik azon is, hogy a lány milyen viselkedésmintát tanult meg a saját anyjától.

Azért az egy kicsit(?) túlzás, hogy a férfi határozza meg a nő anyaságának milyenségét...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!